Historie

stará fotografie stará fotografie

Historie společnosti SKALA 1898 s.r.o. sahá, jak název napovídá, až na konec 19. století. Společnost jako taková je rodinnou firmou a tradicí, a proto v dnešní době žije v rodině Skálových již čtvrtá generace hodinářů.

Firmu založil v Kroměříži roku 1898 hodinář Metoděj Skála, u něhož se vyučil i jeden z jeho synů Jaroslav, který se rozhodl pokračovat v řemesle a vydal se na zkušenou. Jaroslav I. vyzkoušel dvanáct obchodů, až zakotvil roku 1927 v Praze, kde podnikal v pronajatých prostorách v Kobylisích. V roce 1949 se pak Jaroslav Skála I. usídlil v Klapkově ulici, kde firma sídlí dodnes.

stará fotografie stará fotografie

Linie Skálů hodinářů pokračuje rokem 1955, kdy se na učilišti v Polné vyučil řemeslu syn Jaroslav II., který od otce následně sbíral cenné zkušenosti.

Do roku 1990 Jaroslav II. pracoval v provozovnách družstva SATURN, jako hodinář a následně vedoucí provozovny. V těchto letech se řemeslu vyučil i syn Jaroslav III., který provozuje hodinářskou živnost dodnes.

V roce 1992 rozšířila firma svou působnost o velkoobchod s hodinkami, hodinářským nářadím a přístroji a stala se zástupcem německých firem Kienzle, Greiner, Regent, Elma a Flume na Českém trhu. Ve stejné době pak společnost otevřela svou první pobočku ve městě Jihlavě.

O čtyři roky později firma změnila právní formu na společnost s ručením omezeným a byla poprvé zapsána do obchodního rejstříku pod názvem SKÁLA 1898 s.r.o., tento název byl však změněn o dva roky později na stávající, tedy SKALA 1898 s.r.o.